تبلیغات
مشاوره تحصیلی(تیزهوشان،نمونه)

مشاوره بعد از آزمون

https://telegram.me/hosh95

آزمون های مبتکران این امکان را به شما می دهد تا به نقاط ضعف و قوت خود در هر درس پی ببرید.

بعد از دریافت کارنامه بعد از هر آزمون:

- به بررسی دفترچه های پرسش و پاسخ خود بپردازید.

- کلیه سوالات آزمون را تحلیل کنید، برای این کار از جدول پایین کارنامه خود که در آن مباحث هر سوال مشخص شده است، استفاده کنید و سوالاتی از قبیل (نکته مهم در این سوال چه بوده است؟ چه نکته ای را نادیده گرفته ام؟...) از خود بپرسید.

سوالاتی را که اشتباه پاسخ دادید، مشخص کنید و به دنبال علت اشتباه خود باشید تا مشخص شود بر اثر بی دقتی بوده؟ مبحث درسی را خوب یاد نگرفته بودید؟ بر اثر خطای دید گزینه را اشتباه پاسخ دادید و ...

- پرسش هایی که پاسخ ندادید بررسی کنید تا مشخص شود مربوط به چه مباحثی بوده است، بعد از تعیین آن ها نکته های مهم را در دفترچه یادداشتی بنویسید و به دفعات زیاد آنها را مرور کنید.

- در هر درس نمره خود را در کارنامه با میانگین کشوری آن درس مقایسه کنید. هرگاه نتوانستید درسی را خوب پاسخ دهید ناامید نشوید، بررسی کنید و ببینید میانگین کشوری در آن درس چند است و شما چقدر از آن فاصله دارید.

- با توجه کردن به نمره منفی در هر درس پاسخ های نادرست خود را کاهش دهید. نگذارید با افزایش تعداد غلط هایتان در هر درس نمره پایین دریافت کنید.

به طور مثال: دانش آموزی در درس ریاضی از 20 سوال به 8 سوال درست و به 12 سوال خود پاسخ غلط داده است. نمره خام او برابر است با 20 درصد و نمره تراز 4142. میانگین کشور ی در درس ریاضی برابر 93/32 درصد می باشد. اگر این دانش آموز سوالاتی را که بلد نبود پاسخ نمی داد نمره خام او برابر با 40 درصد و نمره تراز او برابر 5571 می شد که در این صورت می توانست عملکرد او بالاتر از حد میانگین باشد و به دلیل رعایت نکردن نمره منفی 4 سوال درست خود را از دست داد.

- با مشاور خود در تماس باشید و به دنبال رفع نقاطع ضعف و افزایش نقاط قوت در هر درس باشید.

- کارنامه آزمون ها را نگه دارید ودر دفتر برنامه ریزی خود نصب کنید، تا بتوانید از روند کلی آزمون هایتان آگاهی داشته باشید.

هر چقدر از توانایی های خود بیشتر شناخت داشته باشید در آزمون ها موفق تر خواهید شد.


[ چهارشنبه 23 دی 1394 ] [ 08:06 ب.ظ ] [ علی اصغر هوشمند ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مشاوره درسی ، برنامه ریزی درسی، افزایش ساعت مطالعه، بررسی کارنامه آزمونهای آزمایشی، کاهش استرس ، تکنیک های تست زنی و ...
دبیر رسمی آموزش و پرورش
مشاوره موسسه مبتکران
و رزمندگان اسلام (آیه های تمدن)
تلفن :09153342893
در تلگرامhttps://telegram.me/hosh95
نظر سنجی
کدام مطالب را بیشتر دوست دارید ؟ابر برچسب ها
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :