تبلیغات
مشاوره تحصیلی(تیزهوشان،نمونه)

فراتر از تعارض به سوی خرسندی در درمان های روان کاوی

فروید اگرچه تاکید داشت که نمی توان از چنگ تعارض ها، خود را رها کرد، وفرد در چمبره مراحل رشد روانی جنسی گرفتار می شود که باید عبوراز آن مراحل را با کمترین تعارض پشت سر بگذارد. او همچنین تاکید داشت هیچ فردی نمی تواند به سطح فرد آرمانی که همان شخصیت تناسلی آرمانی است برسد مگر اینکه تعارض های دوره پیش تناسلی را به قدر کافی توانسته باشد برای خود تحلیل کند. ولی فروید در عین حال باورداشت که در میانه های تعارض می توانیم برای زندگی مان معنی پیدا کنیم و آن چیزی نیست جز والایش غرایزی مثل میل جنسی که ارضای آن اگردر مسیر والایش نباشد می تواند منجر به انواع انحرافات مثل (خود ارضایی،که فرد را وابسته به مکانی در بسته و امن می کند که در حال حاضر بیشتر خانواده ها از این موضوع شاکی ونگران هستند و نمی دانند برای جلو گیری از این موضوع که چه کار باید بکنند) بشود که مخرب و تباه کننده زندگی است.

مکانیسم والایش یعنی اینکه غرایز سرکوب نشوند چون اگر سرکوب شوند مثل آتش دان هایی خواهند بود که در کنارانبوهی از پنبه قرارگیرند. وجود غرایزفی النفسه لازمه رشد است که باید در مسیرطبیعی خودش ارضا شود. مثل غرایز جنسی که باید به موقع منجر به ازدواج شود . حالااگر بنا به دلایلی این امکان برای جوانان میسر نیست، آن برمی گردد به توجه یا عدم توجه مسولین ذیربط، که باید برای این معضل چاره جویی کنند .

ازدیدگاه روان کاوی، پذیرش کامل معنی کار توسط فروید عمدتا از مشغولیت کامل او در کار خودش حاصل شد. " کار" وعشق به کار، واضح ترین منبع معنی عشق است. عشق به کار جوی است که امکان می دهد تا دو نفر به هم نزدیک شوند و کار کنند و زندگی شان معنی پیدا کند. حال اگر کار نیست این مسولین ذیربط هستند که باید چاره اندیشی کنند . تا جوانان بتوانند به زندگی شان معنی دهند.


[ یکشنبه 29 فروردین 1395 ] [ 02:10 ب.ظ ] [ علی اصغر هوشمند ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مشاوره درسی ، برنامه ریزی درسی، افزایش ساعت مطالعه، بررسی کارنامه آزمونهای آزمایشی، کاهش استرس ، تکنیک های تست زنی و ...
دبیر رسمی آموزش و پرورش
مشاوره موسسه مبتکران
و رزمندگان اسلام (آیه های تمدن)
تلفن :09153342893
در تلگرامhttps://telegram.me/hosh95
نظر سنجی
کدام مطالب را بیشتر دوست دارید ؟ابر برچسب ها
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :